Байерн тръгна на шеста скорост (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) разгроми с 6:0  Вердер (Бремен) на старта на 54-ия сезон в Бундеслигата. Баварците направиха истински спекатакъл на "Алианц Арена", а над всички беше Роберт Левандовски, който реализира хеттрик. Чаби Алонсо, Филип Лаам и Франк Рибери също се разписаха във вратата на гостите. Резултатът можеше да е дори по-стряскащ, ако не бяха многото пропуски пред вратата на бременци.

Байерн започна кампанията с амбицията да триумфира с титлата за пети пореден път, но вече под ръководството на Карло Анчелоти, който през лятото замени Джосеп Гуардиола. За Вердер се очертава отново да води тежка битка за оцеляване. През миналия сезон съставът на Виктор Скрипник завърши само на 2 точки над зоната на изпадащите, а в паузата загуби две от ключовите си фигури - Антони Уджа и Яник Вестергор.
Байерн се подсили само с двама нови футболисти - Ренато Санчес и Матс Хумелс. Португалецът е контузен, но Хумелс започна като титуляр в центъра на защитата, заедно с Хавиер Мартинес, който през седмицата получи много комплименти от Анчелоти. В средата на терена за домакините стартираха Артуро Видал, Чаби Алонсо и Тиаго Алкантара, а атаката беше в състав Роберт Левандовски, Томас Мюлер и Франк Рибери.

Вердер действаше с един чист нападател в лицето на Арон Йохансон, а по двата фланга му помагаха Фин Бартелс и Самбу Ятабаре.
Че "бременските музиканти" нямат сили да се противопоставят на Байерн се разбра още в началните минути. Първото положение пред вратата на Феликс Вийдвалд пропусна Томас Мюлер, но не след дълго публиката на "Алианц Арена" ликуваше. Чаби Алонсо овладя една отбита топка пред наказателното поле и с много майсторски удар я заби под гредата. В 13-ата минута резултатът вече беше 2:0, а в прегръдките на съотборниците си попадна Левандовски. Полякът беше намерен с дълъг извеждащ пас от Рибери, напредна и технично опъна мрежата.

След гола баварците леко намалиха темпото, но все още създаваха с лекота голови ситуации. В 26-ата минута Левандовски отново изскочи на добра позиция, но този път Вийдвалд спаси. Стражът на Вердер се представи на висота в още няколко епизода до почивката и беше единствената причина резултатът да не набъбне застрашително.
Второто полувреме обаче започна по начин, който даде да се разбере, че Байерн няма да щади безпомощния си съперник. Секунди след паузата Мюлер центрира към Левандовски, който отблизо покачи на 3:0. Самият Мюлер имаше голямо желание да се разпише, но все нещо не му достигаше. Той обаче беше в основата и на следващото попадение във вратата на Вердер. След негов проницателен пас Филип Лаам овладя топката в наказателното поле и я прати покрай Вийдвалд за 4:0.

Петият гол падна в 73-ата минута след поредната перфектна комбинация на домакините. Мюлер намери пространство, за да подаде към Рибери и французинът, без да се бави, заби топката под гредата. Това обаче не беше всичко. Само 4 минути по-късно резервата Максимилиан Егещайн фаулира в наказателното поле Рибери, а от бялата точка Левандовски оформи хеттрика си.
До края на мача футболистите на Байерн се забавляваха на терена и вече със сигурност мислят за предстоящото тежко гостуване на Шалке 04 във втория кръг.