Дъжд и драма на "Олимпико", Тоти пак герой за Рома! (видео)

Отборът на Рома изстрада драматична победа с 3:2 срещу Сампдория на своя стадион "Олимпико" в Рим. Мачът ще се запомни с това, че заради проливен дъжд второто полувреме на двубоя се забави с повече от час, а на почивката "вълците" изоставаха с 1:2 в резултата. Гол на капитана и символ на "джалоросите" Франческо Тоти от дузпа в третата минута на добавеното време обаче спаси столичани и им помогна да се доберат до ценните три точки. В края на първата част над италианската столица се изсипа проливен дъжд, условията за игра станаха изключително тежки и това накара рефера Пиеро Джакомели да отложи началото на второто полувреме. Тоти асистира и за гола на Един Джеко за 2:2 в 61-ата минута, а през първото полувреме Мохамед Салах бе точен за 1:0 в 8-ата минута. Автори на попаденията за Сампдория пък станаха Луис Муриел (18) и Фабио Куалярела (41).В 8-ата минута Диего Пероти центрира отляво към Мохамед Салах и египетският нападател заби топката с глава във вратата на Емилиано Вивиано.Само минута след попадението на Салах Стефан Ел Шаарауи имаше прекрасен шанс да направи резултата 2:0, но след бърза атака и чудесен пас на Пероти не успя да уцели вратата на Сампдория отблизо.В 18-ата минута гостите от Генуа изравниха резултата със страхотен гол на Луис Муриел. Колумбийският нападател се измъкна от защитата на "вълците" и опъна мрежата зад Войчех Шчесни с прекрасен изстрел от въздуха след отличен пас на Васко Реджини.Две минути по-късно Муриел бе много близо до отбелязването на нов гол. Той отново преодоля отбраната на "джалоросите" и стреля по земя, но Шчесни с блестящо спасяване изби топката в ъглов удар.В 40-ата минута Сампдория бе много близо до попадение за 1:2. Гостите осъществиха бърза контраатака, при която футболист на Самп получи възможност да стреля от много добра позиция, но топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар най-съобразителен в наказателното поле на домакините се оказа Фабио Куалярела и опитният нападател направи резултата 1:2.В 43-ата минута Куалярела бе съвсем близо до нов гол. Той опита да изненада Шчесни с удар с пета, но стражът спаси. Втората част започна с натиск на Рома и секунди след началото на второто полувреме пред Кевин Строотман се откри отлична възможност за гол, но холандският халф не успя да преодолее Вивиано. Десетина минути по-късно влезлият в игра на почивката босненски нападател Един Джеко също направи пропуск за "вълците".В 61-ата минута Джеко все пак успя да изпрати топката в мрежата зад Вивиано за 2:2. Той бе изведен в отлична позиция по великолепен начин от появилия се също като него на терена от началото на второто полувреме ветеран Франческо Тоти и този път преодоля Вивиано. Рома продължаваше да атакува с всички сили и Салах направи два пропуска в рамките на 2-3 минути. В следващите минути Джеко стреля неточно от удобна позиция след подаване на отлично включилия се Тоти, а малко след него Салах се озова на голова позиция, но Вивиано с чудесна реакция му попречи да направи резултата 3:2.В 80-ата минута най-сетне и Сампдория сътвори нещо по-интересно през второто полувреме. Рики Алварес стреля по земя, но не затрудни Шчесни.В заключителните минути на срещата футболистите на Лучано Спалети сякаш нямаха идея как да накарат Вивиано да извади за трети път днес топката от мрежата си. В добавеното време обаче Джеко падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с противников бранител и това бе достатъчно за рефера Джакомели, който показа бялата точка. Решението на съдията изглеждаше доста спорно, но дузпата бе факт и Тоти с блестящо изпълнение я превърна в гол, донасяйки победата на родния си клуб.Рома заема трето място във временното класиране със 7 точки, а Сампдория е на пета позиция с 6, като днес претърпя първо поражение от началото на италианския шампионат. Лидер е Ювентус с 9 точки, пред Наполи със 7.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ