Дъжд и драма на "Олимпико", Тоти пак герой за Рома! (видео)

Отборът на Рома изстрада драматична победа с 3:2 срещу Сампдория на своя стадион "Олимпико" в Рим. Мачът ще се запомни с това, че заради проливен дъжд второто полувреме на двубоя се забави с повече от час, а на почивката "вълците" изоставаха с 1:2 в резултата. Гол на капитана и символ на "джалоросите" Франческо Тоти от дузпа в третата минута на добавеното време обаче спаси столичани и им помогна да се доберат до ценните три точки. В края на първата част над италианската столица се изсипа проливен дъжд, условията за игра станаха изключително тежки и това накара рефера Пиеро Джакомели да отложи началото на второто полувреме.

Тоти асистира и за гола на Един Джеко за 2:2 в 61-ата минута, а през първото полувреме Мохамед Салах бе точен за 1:0 в 8-ата минута. Автори на попаденията за Сампдория пък станаха Луис Муриел (18) и Фабио Куалярела (41).

В 8-ата минута Диего Пероти центрира отляво към Мохамед Салах и египетският нападател заби топката с глава във вратата на Емилиано Вивиано.

Само минута след попадението на Салах Стефан Ел Шаарауи имаше прекрасен шанс да направи резултата 2:0, но след бърза атака и чудесен пас на Пероти не успя да уцели вратата на Сампдория отблизо.

В 18-ата минута гостите от Генуа изравниха резултата със страхотен гол на Луис Муриел. Колумбийският нападател се измъкна от защитата на "вълците" и опъна мрежата зад Войчех Шчесни с прекрасен изстрел от въздуха след отличен пас на Васко Реджини.

Две минути по-късно Муриел бе много близо до отбелязването на нов гол. Той отново преодоля отбраната на "джалоросите" и стреля по земя, но Шчесни с блестящо спасяване изби топката в ъглов удар.

В 40-ата минута Сампдория бе много близо до попадение за 1:2. Гостите осъществиха бърза контраатака, при която футболист на Самп получи възможност да стреля от много добра позиция, но топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар най-съобразителен в наказателното поле на домакините се оказа Фабио Куалярела и опитният нападател направи резултата 1:2.

В 43-ата минута Куалярела бе съвсем близо до нов гол. Той опита да изненада Шчесни с удар с пета, но стражът спаси.

Втората част започна с натиск на Рома и секунди след началото на второто полувреме пред Кевин Строотман се откри отлична възможност за гол, но холандският халф не успя да преодолее Вивиано. Десетина минути по-късно влезлият в игра на почивката босненски нападател Един Джеко също направи пропуск за "вълците".

В 61-ата минута Джеко все пак успя да изпрати топката в мрежата зад Вивиано за 2:2. Той бе изведен в отлична позиция по великолепен начин от появилия се също като него на терена от началото на второто полувреме ветеран Франческо Тоти и този път преодоля Вивиано.

Рома продължаваше да атакува с всички сили и Салах направи два пропуска в рамките на 2-3 минути. В следващите минути Джеко стреля неточно от удобна позиция след подаване на отлично включилия се Тоти, а малко след него Салах се озова на голова позиция, но Вивиано с чудесна реакция му попречи да направи резултата 3:2.

В 80-ата минута най-сетне и Сампдория сътвори нещо по-интересно през второто полувреме. Рики Алварес стреля по земя, но не затрудни Шчесни.

В заключителните минути на срещата футболистите на Лучано Спалети сякаш нямаха идея как да накарат Вивиано да извади за трети път днес топката от мрежата си. В добавеното време обаче Джеко падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с противников бранител и това бе достатъчно за рефера Джакомели, който показа бялата точка. Решението на съдията изглеждаше доста спорно, но дузпата бе факт и Тоти с блестящо изпълнение я превърна в гол, донасяйки победата на родния си клуб.

Рома заема трето място във временното класиране със 7 точки, а Сампдория е на пета позиция с 6, като днес претърпя първо поражение от началото на италианския шампионат. Лидер е Ювентус с 9 точки, пред Наполи със 7.