Феноменът Тоти с гол за 23-и пореден сезон

Феноменалният капитан на Рома Франческо Тоти продължава да пише история. Легендарната десетка на "вълците" се появи като резерва при резултат 1:2 срещу Сампдория, като първо асистира на Един Джеко за 2:2, а след това в 92-ата минута реализира дузпа за победата с 3:2, която изкачи тима на второ място. Интересното е, че това бяха първи минути за този сезон на навършващия 40 години след две седмици футболист, тъй като той остана на пейката в първите два кръга.

Попадението бе негово 249-о в Серия "А", като му донесе нов рекорд. Това е неговият 23-и пореден сезон в калчото, в който Принца на Рим се разписва. Влизането му днес пък изравни рекорда на Паоло Малидини, като и двамата вече имат 25 поредни сезони в италианския елит. Световният шампион от 2006 година естествено само за "джалоросите", докато един от най-добрите защитници в историята на футбола за Милан.

"Защо трябва да прекратявам кариерата си? Всичко е в главата, а семейството ми помага много. Гледам да съм концентриран във всеки миг, за да помагам с каквото мога. Ако продължавам така, защо да се отказвам", сподели след мача Тоти.

"Днес за първи път се уплаших, че мога да пропусна дузпата. Беше прекалено важно да победим, а за мен страхотно да вляза и да асистирам и след това да донеса победата пред моите тифози на моя стадион. Усетихме помощта на тифозите, както казва треньора, когато вляза аз тифозите се ентусиазират и се чуват още повече. Нормално е като романист да имам огрочно желание и да усещам тази фланелка повече от другите. Един мач не се печели от един човек, а от всичките 11 на терена. Когато влязох, се опитах да дам най-доброто от себе си, за да обърнем резултата. Така както съм го правил през последните 25 години. После успях да помогна и да обърнем мача, каквато беше нашата цел", сподели Тоти.