Голям шамар за Гладбах преди гостуването на Сити (видео)

Броени дни преди визитата си на Манчестър Сити участникът в Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах) претърпя неочакван удар при гостуването си на Фрайбург в среща от втория кръг на Бундеслигата, допускайки обрат от 1:0 до 1:3. Освен това домакините удариха и греда в началото.Торган Азар изведе "жребчетата" напред в 35-ата минута с великолепен удар с левия крак, с което затвърди отличните впечатления от началото на сезона - седем попадения или асистенции в пет двубоя. След почивката обаче първенецът на Втора Бундеслига показа, че не е случаен тим. Момчетата на Кристиан Щрайх, радващи се на прякора "Бразилците от Брайсгау", отнесоха опонента си с активна игра в нападение. В 54-ата минута звездата на деня Максимилиан Филип изравни с подобен като на Азар изстрел, но с другия крак. Няколко минути по-късно Ян Зомер спаси сигурен втори гол в мрежата си. Преломният момент дойде в заключителния епат на двубоя с влизането в игра на опитния Нилс Петерсен. Така в 85-ата минута той свали с глава към Филип, който отново простреля Зомер - 2:1. Последва решаващ трети удар в 88-ата минута, когато вратарят на Гладбах фаулира в наказателното поле излезлия сам срещу него Винченцо Грифо и Петерсен реализира отсъдената дузпа. Това са първи точки за Фрайбург през новия сезон за радост на разпродадения "Шварцвалд щадион".СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ