Спорен гол реши спектакъла на "Борусия Парк" (видео)

Бъдещите участници в групите на Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах) и Байер (Леверкузен) направиха атрактивен мач от първия кръг на Бундеслигата, който беше спечелен от домакините с 2:1. Двата тима затвърдиха реномето си на атакуващи отбори и изиграха срещата на един дъх, показвайки, че и през новия сезон ще са сред водещите в първенството.

Капитанът Ларс Щиндъл донесе победата на Гладбах с гол в 85-ата минута, при който обаче останаха съмнения за засада при паса на Торган Азар към него.

След доста пропуски и пред двете врати, и по-точно отлични намеси на Ян Зомер и най-вече на Бернд Лено, двете нули се запазиха до финалните секунди на първото полувреме, когато Андре Хаан все пак успя да вкара за 1:0.

Малко след началото на втората част Кевин Кампъл удари греда, с което Леверкузен се размина с изравняването.

С напредване на времето играта се изнерви, стигна се до няколко спречквания и груби влизания.

Гостите обаче намериха начин да стигнат до попадение, след като в 79-ата минута влезлият само две минути по-рано Йоел Похянпало беше точен с глава за 1:1. За финландеца това беше дебют, а ситуацията при гола беше едва второто му докосване на топката. 21-годишният нападател е  собственост на Байер от четири сезона насам, но досега все беше преотстъпван и едва тази вечер дебютира.

Еуфорията сред "аспирините" обаче набързо изчезна, след като в 85-ата минута Щиндъл ги изненада за крайното 2:1.