Атлетико се събуди от лятната дрямка (видео)

След две поредни издънки Атлетико Мадрид намери верния път и записа първи успех в Примера дивисион през сезона. В среща от третия кръг столичани разгромиха неудобния си съперник Селта с 4:0 като гости след аналогични попадения на Коке (53'), Антоан Гризман (73', 81') и Анхел Корея (89') през второто полувреме. Така "дюшекчиите" вече имат 5 точки в актива си, докато днешният им съперник регистрира трета загуба. С успеха Атлетико си върна настроението преди началото на борбата в Шампионската лига, където във вторник гостува на ПСВ Айндховен. Наставникът Диего Симеоне направи промени в стартовия си състав, като заложи на Фернандо Торес и Яник Ферейра Караско, а новото попълнение Кевин Гамейро седна на пейката. До първия гол в срещата обаче отборът му с нищо не превъзхождаше състава на Селта, но опитът си каза думата.Домакините дори имаха по-добрите възможности през първото полувреме и пропуснаха да поведат. В 10-ата минута Сене излезе сам срещу Ян Облак, преодоля го, но след това не уцели вратата. От подобна ситуация в 33-ата минута с попадението се размина и другият флангови нападател Тео Бонгонда, чийто изстрел мина край гредата. Атлетико чакаше своя момент и успя да го оползотвори. Хитро включване на Коке в 53-ата минута и находчиво центриране на Антоан Гризман позволиха на халфа да вкара за 1:0.Играчите на Селта останаха като попарени от това и изненадващо свалиха гарда, след което за момчетата на Чоло беше много лесно да атакуват. Последваха две стопроцентови възможности, пропилени от Караско и появилият се Гамейро. В 62-ата минута белгийският национал излезе сам срещу вратаря, тръгна да го задминава и сам се спъна, а в 72-ата минута французинът стреля в гредата, когато вече никой и нищо не му пречеше да насочи кълбото в мрежата.Секунди по-късно Гризман изми срама на Гамейро, след като с глава забоде топката в за 2:0 след подаване на Саул. След още осем минути голмайсторът на Евро 2016 вкара още веднъж от същата ситуация. Селта имаше възможност единствено за почетно попадение, когато в 87-ата минута Джузепе Роси получи подаване в наказателното поле, но шутът му беше блокиран. Гостите все още не бяха казали последната си дума. В 89-ата минута поредна "червено-бяла" акция по дясното крило завърши с подаване в полето пред Серхио Алварес, където този път се беше озовал Анхел Корея и резултатът стана 4:0. В следващия кръг Атлети приема Спортинг Хихон, след което следва гостуване на шампиона Барселона. На отбора от Галисия пък му предстои визита на Осасуна.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ