Динамо (Загреб) е в групите след драматичен успех в Австрия (видео)

Динамо (Загреб) си осигури участие в групите на Шампионската лига след драматична победа с 2:1 при гостуването си на Залцбург. Първата среща бе завършила 1:1. При същия резултат завърши редовното време на реванша, но пет минути след началото на първото продължение Хилал Судани вкара решителния гол и прати хърватите в елита на Европа.Залцбург започна двубоя много силно и бързо натисна съперника. Положенията се редяха пред вратаря на гостите Едуардо. Сориано, Вандерсон и Бериша опитаха изстрели. Логичното се случи в 22-ата минута, когато Лазаро откри резултата. 20-годишният австрийски национал пое топката, финтира бранител на Динамо и с прекрасен удар прати топката в мрежата. След попадението обаче домакините намалиха темпото и предадоха инициативата на съперника. Хърватите се активизираха, но не успяха да изравнят до почивката. През втората част играта бе равностойна, а Залцбург имаше своите шансове да реши всичко. Бериша на няколко пъти можеше да сложи край на надеждите на гостите. Това не се случи и три минути преди края Жуниор Фернандеш изравни резултата. Той имаше и голяма доза късмет, тъй като топката рикошира в бранител и не остави шансове на Валке. Така се стигна до продължения, а в 95-ата минута Судани направи резултата 1:2. Той направи това при добавката, след като първият му удар бе отразен от вратаря на Залцбург. Австрийците имаха шанс да си върнат надеждите за обрат, но в 100-ата минута Лайнер пропусна добра възможност. Във второто продължение домакините опитаха да обърнат нещата, но вече нямаха сили. Те създадоха няколко положения, но не успяха да стигнат дори до изравняване.ЗАЛЦБУРГ - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:2 (общ резултат от двата мача 2:3)1:0 - Лазаро (22)1:1 - Фернандеш (87)1:2 - Судани (95)МИНУТА ПО МИНУТА