Ибра засенчи Погба при завръщането му на "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа в актива си в Премиър лийг, след като надигра с 2:0 Саутхамптън в домакинството си от 2-ия кръг. Титуляр за "червените дяволи" започна рекордната покупка на клуба Пол Погба, но шоуто тази вечер открадна Златан Ибрахимович, който бе над всички и реализира и двете попадения за своя тим. Шведът откри резултата в 36-ата минута, а след това бе точен и от дузпа в 52-ата минута.Първата по-интересна ситуация в мача бе за домакините, като в 13-ата минута Пол Погба получи пас в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря. Саутхамптън обаче отговори със страхотен пробив на Нейтън Редмънд отдясно и остро центриране в пеналта, където Душан Тадич се размина на косъм с откриване на резултата. В 24-ата минута гостите имаха нов шанс като Шейн Лонг се освободи и стреля опасно до гредата. Четири минути по-късно пък Златан Ибрахимович опита акробатичен удар, който премина покрай вратата.Саутхамптън продължаваше сериозно да тормози "червените дяволи" на контраатаки и в 32-ата минута отново Лонг бе изведен зад защитата, но ударът му бе твърде слаб, за да затрудни Давид де Хеа.Последва нов натиск на Юнайтед и първо далечен удар на Рууни бе спасен от вратаря, а в 36-ата минута капитанът на домакините центрира отдясно право на главата на Ибрахимович, който надскочи прекия си пазач и отбеляза за 1:0.В началото на второто полувреме Саутхамптън отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада. Веднага след това Антони Марсиал отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря на гостите. В 51-ата минута пък Люк Шоу нахлу в наказателното поле и падна леко пресилено, но съдията видя основания да отсъди дузпа за Юнайтед. Отново Ибра се нагърби с отговорността да стреля от бялата точка и отбеляза за 2:0.Пол Погба също можеше да се разпише при завръщането си на "Олд Трафорд", като в 63-ата минута стреля опасно с глава след центриране от корнер.В заключителните минути Саутхамптън бе по-активният отбор и Шейн Лонг направи нов голям пропуск в 75-ата минута, когато стреля опасно до гредата след хубаво центриране на Седрик отдясно. Ван Дайк също бе близо до гола  за гостите в 78-ата минута. В 86-ата минута и Тадич опита изстрел от движение, който също не бе точен.В крайна сметка Манчестър Юнайтед записа чиста победа с 2:0 и с 6 точки временно оглави класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. Саутхамптън пък остава без победа в актива си и с 1 точка се намира на 10-ата позиция за момента.МИНУТА ПО МИНУТА!СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ