Холандия е на 1/2-финал в хандбалния турнир на Олимпиадата

Холандия е първият полуфиналист в хандбалния турнир при дамите на XXXI Летни олимпийски игри. "Лалетата" победиха с 32:23 домакина Бразилия. През първото полувреме мачът вървеше гол за гол, като холандките имаха аванс от 12:11 след първите 30 минути. През второто полувреме обаче световните вицешампионки имаха пълно надмощие и спечелиха безпроблемно с 32:23. Най-резултатна за победителките със 7 гола бе Естевана Полман, а Ангела Малестейн и Лаура ван дер Хайден прибавиха по 5 попадения. За Бразилия 7 гола реализира Фернанда Франка да Силва. В полуфиналите Холандия ще срещне победителя от двубоя между Франция и Испания.Четвъртфинални мачове от женския турнир по хандбал на олимпийските игри в Рио де Жанейро:Бразилия - Холандия 23:32 (11:12)Испания - ФранцияШвеция - НорвегияРусия - Ангола