Много битка, но без голове между Черно море и ЦСКА - София - на живо от Варна с анализа на Никола Дърпатов

Ясни са всички четвъртфиналистки на женския хандбален турнир в Рио

Бронзовите медалистки от Лондон 2012 и втори на европейското първенство- отборът на Испания, се наложи над Ангола с 26:22 и зае 3-ата позиция в група А на женския хандбален турнир в Рио. Така "Ла Фурия" отива на четвъртфиналите срещу отбора на Франция, докато Ангола ще срещне Русия.

Алехандра Кабрал и Кармен Мартин по 7 гола за испанките. За африканският тим Изабел Гуяло вкара 6.
Аржентина и Република Корея затвориха битката в група В, като техният мач имаше единствено въпрос кой ще остане без победа. Корейките спечелиха с 28:22. Гуон Хван-На с 11 гола се отличи в срещата, Лусиана Мендоса отбеляза 6 за Аржентина.

Бразилия и Русия се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хандбал за жени като победители в предварителните си групи на Игрите в Рио де Жанейро. Домакините завършиха на върха в група "А" с 8 точки, след като в последния пети кръг победиха европейския шампион от 2012 година Черна гора с 29:23 (12:10).

В група "Б" четирикратният световен шампион Русия завърши с пълен актив от 10 точки, след като спечели и петата си среща с 38:34 (17:16) срещу Холандия.