Момчетата на България отстъпиха на Сърбия на Балканиадата след петгеймова битка

Националният отбор по волейбол на България за момчета до 15 години остана извън финалната четворка на Балканиадата, която се провежда в Иваница (Сърбия). В последния си мач от предварителна Група В на турнира, волейболистите ни, водени от треньора Драган Иванов загубиха от Сърбия с 2:3 (25:15, 25:15, 21:25, 15:25, 6:15), след като водеха с 2:0 гейма.Нашите започнаха страхотно в мача, като в първите два гейма отвяха домакините. В третата част обаче настъпиха колебания, като сърбите се стабилизираха и изравниха играта. След равенството при 21:21, съперникът отбеляза четири последователни точки и затвори гейма, като намали разликата на 1:2. В четвъртата част домакините диктуваха изцяло играта. В петата решителна част българските волейболисти поведоха с 4:1, но отново допуснаха обрат, а размяната на полетата бе при резултат 8:4 за Сърбия. До края на гейма домакините не оставиха шансове на нашите и затворха гейма и мача в своя полза."Важен е резултатът и поздравявам отбора на Сърбия за това, че успяха да се върнат в мача, който ние държахме. Пожелавам им успех за напред", каза след мача българският селекционер Драган Иванов.С това българските момчета завършиха на трето място в групата с 2 загуби, 1 победа и актив от 5 точки. Първенец в групата стана тимът на Сърбия със 7 точки, на второ място завърши тимът на Румъния с 6 точки, който в последния си мач победи Черна гора с 3:0 (25:14, 25:10, 25:13). Двата отбора се класират за полуфиналите на турнира.В другата Група А отборът на Турция записа трета поредна победа и се наложи над Гърция с 3:0 (25:22, 25:16, 26:24) в дербито за първото място. В другия мач Босна и Херцеговина надигра Молдова с 3:0 (25:21, 25:22, 25:22). Така Турция си спечели първото място без загубен гейм, а на втора позиция остана Гърция с 6 точки. Тимът на Босна и Херцеговина зае трето място с 3. Така младите волейболисти на България ще продължат борба за 5-о/8-о място в турнира. В полуфинален мач за разпределение на позициите от 5-о до 8-о нашите срещат Молдова от 13,30 часа българско време, а в другия полуфинал от тази схема ще спорят Босна и Херцеговина и Черна Гора. Полуфиналите са Турция - Румъния и Сърбия - Гърция пък са от 18,00 и 20,30 часа българско време.