Аугсбург загуби две точки в 94-ата след гол на бивш свой (видео)

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Аугсбург направиха 1:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Бившият играч на баварския тим Андре Хаан отбеляза изравнителен гол в 94-ата минута, като преди това Алфред Финбогасон беше вкарал за гостите в 57-ата. При победа Аугсбург до голяма степен щеше да си гарантира оставане в елита.Първото полувреме беше скучновато и с много малко голови ситуации. Домакините привидно контролираха мача и по-често атакуваха. В 25-ата минута Махмуд Дахуд се освободи на дъгата и шутира много опасно към десния долен ъгъл на вратаря - стражът Марвин Хитц плонжира и изби. В края на полувремето гостите от Бавария показаха острота в атака и в 39-ата само добрата реакция на вратаря Ян Зомер запази нулите. Алфред Финбогасон беше изведен в малкото наказателно поле до гредата, където срещна съпротивата на стража. В 44-ата Йонас Хофман получи топката на десет метра от голлинията, но шутира покрай гредата. В 57-ата минута Финбогасон откри в полза на гостите. Нападателят беше изведен от Халил Алтънтоп, финтира бранител и насочи в средата на вратата, възползвайки се от плонжа на вратаря - 0:1. В 70-ата Аугсбург можеше да вкара и втори гол, но Зомер спаси удара на Доминик Коор. Усилията на домакините за изравнителен гол дадоха плод в 94-ата минута, когато Андре Хаан наказа бившите си съотборници след пас на Траоре. СЪСТАВИТЕМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ