Как се печели сет с 6:4 за 24 минути на клей?

Сезонът на червени кортове в тениса предлага на почитателите възможността да се насладят на дълги мачове, ожесточени разигравания, редица дюсове и множество възможности за пробив.Най-бавната настилка не позволява на някои от играчите да използват силните си оръжия, но двама такива - Миша Зверев и Дъстин Браун - привлякоха вниманието с изиграване на сет за само 24 минути, и то при резултат 6:4.По-големият от братя Звереви спечели впоследствие мача с 6:4, 6:7, 6:3 за час и 40 минути. Те общо разиграха само 47 точки в първия сет, а сервиращите загубиха едва 10 от тях. Най-много пет точки бяха нужни на който и да е да спечели гейм, като имаше отбелязани 18 аса, а 31 точки бяха приключени при най-много четири удара от двете страни на корта. Само 4 точки отнеха 9 или повече удара, като двамата тенисисти не губеха време преди изпълнение на сервис, което също спомогна за бързото приключване на първия сет.