Първият мач на клей на Раонич мина успешно

Световният номер 6 Милош Раонич се завърна от лекуване на контузия и спечели първия си мач на клей през сезона. Канадецът срази Аляз Бедене (Великобритания) с 6:7(5), 6:3, 7:6(3) и се класира на четвъртфиналите на тенис турнира от сериите АТР250 в Истанбул.

Раонич наниза цели 13 аса срещу британеца, който е 58-ми в световната ранглиста и с играта си в мача по никакъв начин не улесни изявения фаворит по пътя към победата.

Бедене игра финал в Будапеща миналата седмица (загуба от Люка Пуй) и бе пробит на два пъти чак във втория сет, като иначе се държеше повече от достойно срещу канадеца.

Следващото препятствие пред Раонич е Бърнард Томич, който по-рано елиминира Рожерио Дутра Силва със 7:5, 6:3, но е губил и четирите си предишни двубоя със световния номер 6 (три от които през 2016 година).
Раонич е водач в схемата в Истанбул, а вторият поставен Марин Чилич също се класира на четвъртфинал в първото си участие в Турция, след като победи Дамир Джумур с 6:3, 6:2 за само 70 минути.