Спартак върна серията в Стара Загора със 17 тройки

Баскетболистите на Спартак (Плевен) не са готови да сложат точка на сезон 2016/2017 и си осигуриха поне още един мач, след като победиха Берое с 93:92 у дома, изравнявайки четвъртфиналната плейофна серия. След загубата в мач №1, сега играчите на Александър Дяковски вкараха 17 тройки от 32 опита (52%), за да направят резултата 1-1 и да стигнат до решителен трети двубой, който ще се играе във вторник (2 май).Големият отличник за домакините бе Мартин Маринов, реализирал 21 точки, всичко от които дойдоха зад дъгата. Гардът впечатли с 63% успеваемост (7/10) от тройката, както и с 4 асистенции за повече от 38 минути игра. Димитър Маринчешки бе най-резултатен с 23 точки (4/7 за 3), 10 борби и 2 отнети топки, а Милован Савич вкара 19 точки, овладя 7 борби и даде 4 асистенции. 11 точки и 11 асистенции записа Милен Дудев, а Герасим Николов се включи с 11 точки (3/4 от тройката) от пейката).Домакините направиха 29 асистенции и само 14 грешки, а процентът им за 2 точки (40%) бе по-нисък от този от далечна дистанция в зала “Балканстрой” днес. Домакините използваха изключително къса ротация, като всичките им титуляри играха по повече от 30 минути, а само двама играчи се включиха от пейката.Преди почивката двата отбора имаха по една четвърт с повече от 30 реализирани точки за 54:54 на полувремето, а през втората половина Спартак не изпусна водачеството нито за момент, за да спечели и да си осигури мач №3 след няколко дни.Завърналият се след наказание Аарън Джоунс вкара 23 точки за Берое и овладя 20 борби, докато Брандис Райли-Рос завърши с 19 за гостуващия тим. Шансът обаче не бе на страната на “зелените” във финалните моменти на мача, когато Шейн Гибсън сгреши при 93:92 и 13 оставащи секунди, а след това повече точки не бяха отбелязани от нито един от двата тима.СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - БЕРОЕ 93:92 (33:23, 21:32, 25:21, 14:17)СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Милен Дудев 11, Александър Груев 7, Мартин Маринов 21, Димитър Маринчешки 23, Милован Савич 19 (Герасим Николов 11, Велислав Гълъбов)БЕРОЕ: Брандис Райли-Рос 19, Шейн Гибсън 12, Николай Николов 8, Степан Тесия 8, Омари Гудул 6 (Пламен Алексиев 7, Тодор Тодоров 6, Тихомир Желев 3, Аарън Джоунс 23)