Историята се повтаря, Грифин аут за сезона

Тежкото крило на Лос Анджелис Клипърс Блейк Грифин ще пропусне всички мачове до края на сезона заради травма в големия пръст на десния крак, съобщиха от клуба. Грифин получи травмата по време на втората четвърт на мач №3 от плейофната серия между Клипърс и Юта Джаз. Въпреки отсъствието му, гостите от Лос Анджелис спечелиха със 111:106 и поведоха с 2-1 победи в серията. През миналия сезон Грифин получи травма в бедрото по време на четвъртия мач на Клипърс от плейофната серия срещу Портланд и също бе принуден изгледа остатъка от плейофите отстрани. Тогава травмата на Грифин се оказа решаваща, тъй като Клипърс загубиха серията от Блейзърс. Четвъртият мач от между Юта и Лос Анжделис Клипърс е в понеделник рано сутринта българско време.