Баскония опита, но ЦСКА не сдаде московската крепост (видео)

Шампионът на Евролигата ЦСКА (Москва) се поизпоти, но спря устремения тим на Баскония след 98:90, за да поведе в четвъртфиналната плейофна серия. Руснаците спечелиха първия двубой, а това се случи след като Милош Теодосич вкара 22 точки и направи 5 асистенции, а Нандо Де Коло се отличи със 17 точки.Петима играчи на испанския тим завършиха с поне 12 реализирани точки, но и това не стигна за второ домакинско поражение на руснаците в Евролигата този сезон. До момента единствено Фенербахче успя да си тръгне с победа като гост от Москва.Шейн Ларкин реализира 17 точки за Баскония, а Родриг Бобоа остана с 13.Вторият мач от серията отново е на руска територия - на 20 април (четвъртък). Играе се до три победи от пет мача.