Лукаш ди Граси грабна победата във Формула Е, изпреварвайки всеки един пилот

Лукаш ди Граси достигна до първата си победа за сезон 2017 в електрическия еквивалент на Формула 1 този уикенд, преминавайки от последната позиция до първата в едно напълно хаотично състезание.

Пилотът на Abt Audi Sport стана последен, след като му се наложи да влезе в бокса още на третата обиколка заради счупено задно крило. От полпозишън стартира Оливър Търви, който бе и лидер на редицата в първата четвърт от състезанието.

Световният шампион от WTCC Хосе Мария Лопес проведе чудесно състезание и създаваше напрежение у Търви от втората позиция, като в същото време бе изградил и удобна преднина спрямо третия Ник Хайдфелд.

Временният лидер в генералното класиране Себастиен Буеми и Хайдфелд изгубиха при питстопа за смяна на болидите, след като влязоха в пита обиколка след останалите пилоти.