Стъписващо начало на Световната класика (видео)

Със сензационен резултат започна четвъртото издание на най-комерсиалната бейзболна надпревара за национални отбори – Световната класика '17. В откриващия мач от група А в Сеул дебютантът в турнира Израел надделя с 2:1 след екстра ининг над домакина и световен шампион от първенството във формат "Премиър 12" Корея.Битката на ст. "Гочеок Скай Доум" в столицата бе решена в допълнителната 10-а част, след като редовните 9 ининга приключиха при 1:1. С 2 аута и рънери на първа и трета база Скот Бърчам удари хит в инфилда и прибра на хоума Майк Майърс с оказалата се победна точка.Съставен изцяло от американци с еврейско потекло, отборът на Израел откри резултата още във 2-рия ининг благодарение на разходка при пълни бази на Тайлър Кригър. Корейците успяха да изравнят в затварянето на 5-ия чрез RBI-сингъл на Сео Геон-Чан.Като питчер за израелците стартира шампионът на МЛБ със Сейнт Луис Кардиналс през 2006 г. и настоящ свободен агент Джейсън Маркис (38 г.), който изработи 3 ининга с 2 хита и 3 страйкаута. Историческата победа получи риливърът Джош Зайд (W 1-0), който хвърля в последните 3 ининга и затвори мача с четвъртия си страйкаут, при това срещу звездата на домакините Лий Дае-Хо.Корея използва почти цял отбор питчери, като на възвишението се изредиха осмина. Вина за поражението понесе последният от тях – Лим Чан-Йон (L 0-1), дал база за боли, 2 хита и фаталната точка в 10-ия ининг.Следващите мачове от потока в Сеул са утре. В 5 ч. сутринта българско време е двубоят Тайван - Израел, а от 11,30 ч. започва дербито Холандия - Корея. Също утре се открива борбата в група В в Токио с мегасблъсъка Япония - Куба от 12 ч. наше време.СВЕТОВНА БЕЙЗБОЛНА КЛАСИКА 2017Група АСеул, Корея6 мартКорея - Израел 1:2 (10 ининга)
     ст. "Гочеок Скай Доум"            1  2  3  4  5  6  7  8  9 10   R    H  E        ИЗРАЕЛ      0   1  0   0  0   0  0   0  0   1   2  8   0        КОРЕЯ     0  0   0  0   1  0   0  0   0  0   1  7  0