Торино тресна Пескара в странен мач с осем гола

Отборът на Торино се върна по убедителен начин на победния път в Серия "А". Днес "биковете" победиха с 5:3 Пескара в сблъсъка между двата тима от 24-ия кръг. Домакините започнаха ударно с три бързи гола за четвърт час дело на Яго Фалке във 2-ата, Арлинд Айети в 9-ата и Андреа Белоти в 15-ата минута. След това и Адем Ляич в 53-ата и отново Белоти в 61-ата минута докараха нещата до 5:0. В края на мача обаче гостите върнаха цели три попадения, като първо Айети в 73-ата минута си вкара автогол, а след това Ахмад Бенали в 75-ата и 83-ата минута направи загубата на Пескара доста по-почетна.Торино бе в серия от пет мача без успех и излезе пределно мобилизиран в този мач. Още във 2-ата минута след центриране от ляво Марко Бенаси свали с глава за Фалке, който отблизо отбеляза за 1:0. Седем минути по-късно домакините удвоиха преднината си. След центриране от фаул се стигна до разбъркване в наказателното поле и там Арлинд Айети бе най-съобразителен и прати кълбото в мрежата. В 15-ата минута резултатът стана класически в полза на "биковете" след страхотна контраатака. Андреа Белоти пое топката в средата на терена, напредна необезпокояван, финтира прекия си пазач и стреля неспасяемо във вратата.След това играчите на Пескара показаха, че също могат да бъдат опасни, като на няколко пъти поставиха под напрежение Джо Харт, който обаче бе непробиваем.В началото на второто полувреме обаче Торино реши всичко в своя полза. В 53-ата минута Ляич нахлу в наказателното поле отляво и с изстрел в далечния ъгъл матира вратаря за 4:0. В 61-ата минута пък отново Белоти бе в прегръдките на съотборниците си, засичайки с глава центриране в пеналта за 5:0.Пескара все пак успя да върне цели три гола. В 73-ата минута Айети си вкара автогол, засичайки центриране по земя в собствената си врата. След това в 75-ата и 83-ата минута Бенали на два пъти порази вратата на Харт. Той първо завърши отблизо хубава триходова комбинация в пеналта, а след това оформи и крайното 5:3, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле.След тази победа Торино събра актив от 35 точки и остава на 9-ото място в таблицата. За Пескара пък това бе 6-та поредна загуба и отборът е на дъното с едва 9 точки и уверено се е запътил към завръщане в Серия "Б".МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ