ЦСКА-София се разправи със странни македонци, "червените" вкараха 6 гола за 15 минути

Отборът на ЦСКА-София разгроми с 8:1 Шкендия (Тетово) в официалното представяне на "червените" преди началото на пролетния полусезон. Гостите, които са втори в македонското първенство, поведоха с гол на Ибраими в 16-ата минута. Този резултат се запази до 25-ата минута, след което тимът на Стамен Белчев наниза цели шест безответни попадения до 40-ата минута, а техни автори бяха Рафаел Перес (25), Александър Дюлгеров (27), Фернандо Каранга (33), Руи Педро (37 и 40), Рубен Пинто (38). След почивката се разписаха още Кирил Десподов (67) и Кевин Меркадо (73) за внушителния разгром. На два пъти и гредите спасиха гостите след изстрели на Александър Дюлгеров и Кевин Кубемба.  Преди началото на двубоя ЦСКА-София представи на феновете четирите нови попълнения - Николай Бодуров, Фернандо Каранга, Кевин Меркадо и Кевин Кубемба, като първите двама започнаха в стартовия състав, а другите се появиха в игра след почивката. Срещата започна с бърз директен червен картон за Йесмир Бойко от Шкендия, който удари с лакът свой съперник и Николай Йорданов го изгони още в 5-ата минута. В 16-ата минута Бесарт Ибраими откри резултата за Шкендия, след като бе намерен добре близо до вратата на Китанов и не сгреши. В 25-ата минута Рафаел Перес изравни след грешка в защитана на гостите. Последва вихрен четвърт час пред вратата на македонците, които до 40-ата минута вече губеха с 1:6. Александър Дюлгеров вкара за 2:1 след центриране от статична ситуация. Новото попълнение Фернандо Каранга покачи на 3:1 в 33-ата минута, реализирайки на празна врата след пас на Густаво Кулма. Последваха два гола на Руи Педро, а между тях се разписа и Рубен Пинто. Четири минути след почивката Александър Дюлгеров можеше да отбележи ново попадение, но нацели напречната греда. В 65-ата минута гостите имаха шанс да вкарат втори гол, когато техен нападател се озова очи в очи с Китанов, но в крайна сметка Перес го настигна и с шпагат блокира неговия шут. Само 120 секунди по-късно резервата Кирил Десподов се откъсна от центъра сам срещу вратаря и технично вкара топката в долния ляв ъгъл за 7:1. Малко по-късно и Кубемба можеше да се разпише, но добрият му изстрел с глава излезе покрай левия страничен стълб. Това стори в 73-ата минута друго ново попълнение - Кевин Меркадо, който получи пас отляво в наказателното поле и със силен удар оформи крайното 8:1 за ЦСКА-София. Секунди по-късно Кевин Кубемба засече топката с глава след центриране от корнер, тя продължи право нагоре и след известно време се отправи към вратата на Шкендия. Стражът на македонците чакаше да я улови, но не прецени добре траекторията и топката тупна върху напречната греда. Това бе последната контрола на тима преди подновяването на шампионата. След седмица тимът гостува на Черно море в Каварна за първия си официален двубой през пролетта.