И Болоня взе своето срещу удавника Кротоне (видео)

Отборът на Болоня направи важна крачка към оставането си в Серия "А". В среща от 20-ия кръг тимът на Роберто Донадони взе ценни 3 точки срещу аутсайдера Кротоне, който отново беше без контузения Александър Тонев. Единствения гол за победата с 1:0 вкара Блерим Джемайли в 51-ата минута.За Кротоне това беше трета поредна загуба, след която съставът, воден от Давиде Никола, е на дъното в таблицата с едва 9 точки, колкото има и Пескара. Болоня пък се изкачи до 14-ото място с актив от 23 пункта.Гостите бяха по-добрият отбор и преди почивката, но тогава интересните положения пред двете врати бяха малко. В началото на второто полувреме Болоня поведе с хубаво попадение на Джемайли. Швейцарският национал се пребори за топката и от границата на наказателното поле с много плътен удар намери незащитения ъгъл на вратата. До края домакините опитаха да се преборят поне за равенството, но им беше трудно срещу стабилната отбрана на Болоня.В следващия кръг Кротоне гостува на Дженоа, а Болоня ще приеме Торино.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА