Гранде Имобиле за пореден път - Лацио не се отказва (видео)

За пореден път този сезон Чиро Имобиле се оказа главното действащо лице за тима на Лацио. Този път италианският национал вкара победния гол за 1:0 срещу Кротоне в среща от 19-ия кръг на Серия "А" и то в последната минута. Той вече има 10 попадения и е водещ реализатор на тима. През първото полувреме пък капитанът на столичани Лукас Билия пропусна дузпа.

С тази победа домакините продължават да са в битката за челните позиции, като остават на точка зад третия Наполи и на четири зад втория Рома. Кротоне пък, за който не игра контузеният Алекандър Тонев, остава сред изпадащите със скромните 9 точки.

При отсъствието на Фелипе Андерсон (наказан) и Балде Кейта (с националния отбор за Купата на Африка) наставникът на "орлите" Симоне Индзаги заложи в предни позиции на новото попълнение Луис Алберто - със само два мача до днес, както и на 21-годишния Кристиано Ломбарди. Те трябваше да създават опасности по крилата, за да има шансове за Чиро Имобиле.

Лацио направи много силно първо полувреме, след края на което заслужаваше да води. Първо, в 16-ата минута обаче съдиите правилно не зачетоха попадение на Ломбарди заради засада, а в 31-ата минута Билия стреля в напречната греда от 11-метров наказателен удар.

Играчите на Кротоне не бяха безучастни свидетели на случващото се. В 37-ата минута само отличният рефлекс на Федерико Маркети ги лиши от гол след хубав изстрел на Диего Фалчинели от въздуха.

В 69-ата минута пък страничният арбитър, който през първото полувреме вдигна флага при гола на Ломбарди, направи същото и при подаване към Маркус Роден, което лиши шведа от гол. Тази ситуация беше доста спорна.

Това се оказа едно от малкото преминавания на центъра от страна на гостите, които с напредване на времето още повече се затваряха в своята половина. В 85-ата минута вратарят им Марко Феста "извади" опасен шут на Имобиле и нападателят вече изглеждаше отчаян. Ъгловите удари - 13:0 в полза на Лацио в този момент, само затвърждаваха превъзходството на домакините.

И когато вече мачът навлече в последната минута от редовното време, бранител на Кротоне сгреши при играта с глава и поднесе топката на Имобиле, който с лекота я изстреля в мрежата за победното 1:0.

След седмица Лацио отново ще има предимството да играе на "Олимпико", където пристига приятната изненада Аталанта. Кротоне пък ще домакинства на Дженоа.