Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

И Болоня взе своето срещу удавника Кротоне (видео)

Отборът на Болоня направи важна крачка към оставането си в Серия "А". В среща от 20-ия кръг тимът на Роберто Донадони взе ценни 3 точки срещу аутсайдера Кротоне, който отново беше без контузения Александър Тонев. Единствения гол за победата с 1:0 вкара Блерим Джемайли в 51-ата минута.

За Кротоне това беше трета поредна загуба, след която съставът, воден от Давиде Никола, е на дъното в таблицата с едва 9 точки, колкото има и Пескара. Болоня пък се изкачи до 14-ото място с актив от 23 пункта.
Гостите бяха по-добрият отбор и преди почивката, но тогава интересните положения пред двете врати бяха малко. В началото на второто полувреме Болоня поведе с хубаво попадение на Джемайли. Швейцарският национал се пребори за топката и от границата на наказателното поле с много плътен удар намери незащитения ъгъл на вратата. До края домакините опитаха да се преборят поне за равенството, но им беше трудно срещу стабилната отбрана на Болоня.

В следващия кръг Кротоне гостува на Дженоа, а Болоня ще приеме Торино.