Лацио развинти Тонев и компания за едно полувреме (видео)

Отборът на Лацио записа победа с 4:0 над Кротоне в срещата между двата тима от 18-ия кръг на Серия "А". Джордан Лукаку, Чиро Имобиле, Сенад Лулич и Фелипе Андерсон донесоха успеха на домакините на "Олимпико" с голове през второто полувреме в 56-ата, 78-ата, 86-ата и 89-ата минута. Българинът Александър Тонев също взе участие в мача, като се появи в игра за гостите в 65-ата минута на мястото на Адриан Мариус.Първото полувреме бе сравнително равностойно, като на моменти дори гостите стояха по-добре. В 31-ата минута те имаха чудесна възможност, като Марчело Трота стреля отблизо с глава, но над вратата, а се оказа, че има и засада.Едва в края Лацио стигна до по-добрите си възможности. В 42-ата минута грешка на защитник подари топката на Марко Пароло в наказателното поле, но от 2-3 метра той не успя да уцели вратата. Две минути след това Уолъс опита бомбен шут, който обаче бе неточен.В началото на втората част домакините все пак поведоха. Луис Алберто изведе на скорост Чиро Имобиле отляво, той елиминира защитник и върна за нахлуащия Джордан Лукаку, който засече топката във вратата за 1:0.Кротоне обаче можеше да се върне в мача в 65-ата минута, когато Бруно Мартела стреля опасно с глава и топката като че ли се отби от гредата.След това пък Лацио пропусна две възможности за нов гол. В 71-ата минута Сенад Лулич намери Адам Марушич на добра позиция, но той не успя да отбележи. В 73-ата минута Имобиле бе изведен зад защитата и чукна топката покрай плонжа на вратаря, но тя се търкулна и покрай вратата.Все пак Имобиле се реваншира за пропуска си в 78-ата минута. Тогава той получи чудесно центриране и с глава простреля вратата за 2:0.В 86-ата минута домакините направиха резултата класически. Фелипе Андерсон напредна в пеналта и подаде за непокрития Лулич, който финтира защитник и отблизо вкара за 3:0.В края Лацио се забавляваше, като първо Лулич нацели греда, а след това в 89-ата минута и Фелипе Андерсон записа името си сред голмайсторите, завършвайки отлична контра на "Орлите" за крайното 4:0.Така Лацио взе трите точки и вече има 36, като остава на 5-ото място в класирането. Кротоне пък се намира на 16-ото място с 15 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ