Рома се изравни с Ювентус

Отборът на Рома постигна рутинна победа с 3:1 над новака в Серия А СПАЛ в двубой от 15-ия кръг и се изравни по точки с шампиона Ювентус на третото място. Двата тима имат по 34 точки, но "бианконерите" играят по-късно днес с лидера Наполи."Вълците" получиха числено предимство на терена още в 9-а минута, когато реферът изгони бразилския защитник на СПАЛ Фелипе за задържане на откъсващия се Един Джеко. Ранният червен картон допълнително наклони везните в полза на домакините, които бяха пълни господари на "Олимпико".Един Джеко откри резултата в 19-а минута, а до почивката пропусна поне още три чисти положения. Кевин Строотман удвои преднината на Рома в 32-а минута с удар отблизо.Малко след почивката Лоренцо Пелегрини вкара с глава за 3:0 след центриране на Коларов. В ответната атака гостите стигнаха до почетен гол след отсъдена дузпа. Зад топката застана Федерико Вивиани, който прати топката в мрежата, но реферът нареди дузпата да се пребие. При второто изпълнение вратарят спаси удара на Вивиани, но при добавката последният все пак записа името си сред голмайсторите.