Лайпциг не беше далеч от издънката (видео)

Дни след отличния успех с 4:1 над Монако в Шампионската лига отборът на РБ (Лайпциг) успя да си върне второто място в Бундеслигата. За тази цел “червените бикове” надвиха Вердер (Бремен) с 2:0 на свой терен и изпревариха Шалке 04. Наби Кейта вкара първия гол в 34-ата минута, като РазенБалшпорт беше пълен господар на терена.След почивката обаче гостите пропуснаха три чисти положения, от които можеха да объркат сметките на Лайпциг. Фин Бартелс и Макс Крузе се разминаха с изравнително попадение във въпросните ситуации.

Домакините стигнаха до гола на успокоението чак в 87-ата минута, когато точен беше защитникът Бернардо. С тази загуба Вердер остава на предпоследно място с едва 8 точки на сметката си след 13 изиграни срещи. СТАТИСТИКА