Лидерите в Бундеслигата с нови победи, Кил се изкачва в класирането

Отборът на Фюксе (Берлин) се завърна на победния път в хандбалната Бундеслига за мъже на Германия. След два поредни кръга, в които столичани не стигнаха до успех, те спечелиха гостуването си на Гьопинген с 38:32 гола в отложена среща от втория кръг на шампионата. Гостите играха на високо ниво и още в първите минути не оставиха съмнение, че ще надиграят съперника си с лекота. На почивката авансът им бе 5 гола (18:13), а през втората част на моменти разликата стигна 8 попадения.Най-резултатен за Фюксе бе Щефен Фет, който отбеляза 8 гола. 7 попадения добави Бярки Елисон.В класирането берлинчани имат точка поведе от втория Райн-Некар (Льовен). Шампионите обаче са и с мач по-малко. В четвъртък вечер, в двубой от 11-я редовен кръг, те спечелиха едно от най-тежките гостувания за сезона, надигравайки Магдебург с 32:29 гола. Звездата на "жълто-зелените" Анди Шмид не се представи на обичайното си ниво, но въпреки това вкара 7 гола при успеваемост едва 46,6% от 15 изстрела към вратата.

Райн-Некар е в серия от 8 поредни успеха в Бундеслигата и 14 последователни срещи без загуба във всички турнири. Магдебург бе от губещата страна във втори пореден кръг, но запазва петото си място. 20-кратният шампион на страната Кил навлиза във все по-добра форма след катастрофалния старт на сезона. "Черно-белите" спечелиха с 28:21 гола у дома срещу Лудвигсхафен и се изкачиха до 7-мо място с 13 точки, но все още са доста далеч от лидерите. В други срещи от кръга Вецлар спря негативната си серия от 4 поредни загуби, побеждавайки Ерланген с 26:23. А Гумерсбах остава на предпоследно 17-то място след девета загуба в 11 срещи - 24:29 при гостуването на Минден.

Останалите срещи от 11-я кръг ще се изиграят идната неделя.