Шампионът хвърли още сол в раната на Кил! Всички резултати от Бундеслигата по хандбал (видео)

Шампионът на Германия Райн-Некар (Льовен) постигна важна победа в седмия кръг на хандбалната Бундеслига. "Жълто-зелените" спечелиха дербито срещу Кил с 30:28 гола пред 11 хиляди зрители в своята "SAP Арена" . Това е пети успех за носителите на титлата от началото на сезона, докато техният съперник записва най-слабия си старт в шампионата от 25 години насам.

Рекордьорът по първи места в историята на германското първенство (20) допусна четвърто поражение в седем срещи и с актив от 6 точки заема едва 10-та позиция от 18 тима в класирането. Така още на старта на кампанията Кил вече изглежда вън от битката за титлата.

Срещу Райн-Некар "бяло-черните" имаха възможност да се реваншират за разочароващите резултати, но не намериха начин да надиграят един от най-сериозните си съперници през последните години.

След първото полувреме домакините водеха с 13:11, а през втората част увеличиха аванса си до цели 7 попадения при 28:21.

Кил има само две победи в последните си осем мача от всички турнири, докато Райн-Некар не е губил в 7 последователни двубоя (5 победи).

С 9 гола за успеха на шампионите в дербито се отличи звездата на тима Анди Шмид. Хендрик Пекелер добави 8, а Никлас Екберг отбеляза точно толкова за гостите.

Фюксе (Берлин) остава единственият отбор в Бундеслигата без допуснато поражение. Столичани спечелиха с 31:29 при тежкото гостуване на Гумерсбах, постигайки пета победа в пет срещи. Фюксе има 2 мача по-малко от лидера Хановер, който се върна към успехите след 25:19 у дома над Ерланген.

Лайпциг затвърди силното си представяне и победата над Хановер преди седмица с нов успех - 23:22 в труден двубой като гост на Вецлар. Любеке продължава да е с нулев точков актив, след като падна за седми пореден път - 20:31 у дома срещу Магдебург.