Балкан лепна звучен шамар на Лукойл

Балкан (Ботевград) лепна поредния звучен шамар на Лукойл Академик рано през новия сезон. След разочароващото отпадане от Шампионската лига, сега шампионите загубиха и първото дерби на родна сцена, което отиде в графа “победи” на сметката на ботевградчани след 69:65. Успехът бе първи за "зелено-белите", които почиваха в първия кръг на НБЛ, докато гостите вече са с баланс 1-1. Съседите от Ботевград и Правец отрано показаха, че предстои здрава битка, която още от първата част се движеше кош за кош, а след 10 минути гостите имаха минимален аванс от 22:24. Домакините намериха точния ритъм в средата на втората част, когато поведоха в резултата и останаха начело до сирената за почивката, която дойде при две точки преднина, но вече в полза на Балкан - 40:38. Павел Иванов поведе домакините напред и с няколко добри изяви в двете фази на играта допринесе за най-голямата разлика до момента, която дойде при 50:41, преди Лукойл да покаже повече желание и да скъси разликата наполовина - 56:51 преди последната четвърт в “Арена Ботевград”. Предстоящите 10 минути се оказаха и най-нискорезултатните, като във финалната част бяха фиксирани три равенства, последното от които бе 65:65. “Студентите” водеха с 64:65 при 1:45 до края, като точно тогава Павел Иванов вкара 5/6 от наказателната линия, за да затвори срещата в полза на своя тим за 69:65. Павел Иванов вкара 25 точки за победата на Балкан, а Девин Брукс завърши с 16 точки, 12 борби и 7 асистенции. Христо Николов бе най-резултатен за Лукойл с 13, докато Кийт Клантън и Джъстин Нокс вкараха по 12 точки всеки.БАЛКАН (БОТЕВГРАД) - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 69:65 (22:24, 18:14, 16:13, 13:14) БАЛКАН (БОТЕВГРАД): Девин Брукс 16, Павел Иванов 25, Брандън Фортънбъри 6, Дивон Уошингтън 9, Игор Кесар (Дейвид Хоутън 4, Венцислав Петков 7, Радослав Кочев 2, Александър Илиев) ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Антъни Рафа 7, Божидар Аврамов 7, Далтън Пепър 5, Христо Николов 13, Кийт Клантън 12 (Асен Великов 7, Джъстин Нокс 12, Павлин Иванов 1, Димитър Димитров, Николай Стоянов 1)Снимка: botevgrad.com