Нов провал за Дженоа, Гълъбинов тресна греда

Отборът на Дженоа продължава да не може да намери пътя към първата си победа за сезона в Серия “А”. “Грифоните” допуснаха загуба с 0:1 в домакинството си на Болоня от 7-ия кръг. Единственото попадение в мача бе отбелязано от бившия любимец на “Луиджи Ферарис” Родриго Паласио в 73-ата минута. Българинът Андрей Гълъбинов се появи в игра на полувремето на мястото на Пиетро Пелегри, но и той не успя да помогне на своя тим да намери пътя към гола, като нацели греда малко преди края на двубоя.И двата тима имаха своите положения в мача и може би равенството щеше да бъде по-справедлив резултат. Домакините направиха пропуски след удари на Мигел Велозо, Диего Лаксалт и Айзък Кофи, а за гостите с пропуски се отличиха Бруно Петкович, Симоне Верди и Матия Дестро.В 72-ата минута Дженоа за пореден път направи сериозни пропуски, а вината за това бе на вратаря на гостите Антонио Миранте. Първо изстрел отблизо на Рафаеле Паладино бе спасен от стража, а няколко секунди по-късно Миранте за втори път демонстрира невероятен рефлекс след далечен изстрел на Велозо.Веднага след това обаче се стигна до гол във вратата на “грифоните”. В 73-ата минута Болоня организира бърза контраатака, Паласио надбяга прекия си пазач и очи в очи с вратаря успя да прати топката в далечния ъгъл на вратата за 0:1.До края Дженоа се хвърли да търси изравняването и в 90-ата минута и късметът обърна гръб на домакините, когато Гълъбинов отправи изстрел с глава и топката се отби от гредата.В крайна сметка обаче Болоня си тръгна с трите точки, като тимът вече има 11 и се изкачи до 9-ото място в таблицата. Дженоа пък остава на предпоследната 19-та позиция с едва 2 спечелени точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ