Астана на Мъри Стоилов не се даде на шампиона на Чехия (видео)

Воденият от Станимир Стоилов шампион на Казахстан Астана завърши 1:1 като домакин с първенеца на Чехия Славия (Прага) в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. В първата си среща в Група "А" Астана загуби гостуването си на Виляреал с 1:3. Славия (Прага) пък се справи у дома с 1:0 с Макаби (Тел Авив) и вече има 4 точки, докато казахстанският тим е с една. Виляреал гостува на Макаби (Тел Авив) по-късно тази вечер.В 18-ата минута Мишел Нгадьой-Нгаджуй изведе гостите от чешката столица напред в резултата. След центриране от фаул камерунският защитник с глава изпрати топката в мрежата зад сръбския страж Ненад Ерич.Домакините опитаха да върнат бързо попадението, но в 22-ата минута Ян Сикора бе много близо до второ попадение за Славия (Прага). Той стреля от движнеие от позиция около границата на наказателното поле, но топката срещна гредата.В 27-ата минута и Мирослав Стох удари греда за гостите - този път директно от фаул.В 42-ата минута Астана изравни резултата. Жуниор Кабананга стреля към вратата на Прeмисл Ковар, стражът изби, но Марин Томасов при добавката бе безпощаден - 1:1.През втората част и двата тима се опитаха да се преборят за трите точки, но нов гол не бе отбелязан и резултатът остана непроменен.АСТАНА - СЛАВИЯ (ПРАГА) 1:10:1 Нгадьой-Нгаджуй (18)1:1 Томасов (42)МИНУТА ПО МИНУТА