Лаказет герой за Арсенал във вечерта на рекордите на "Емиратс" (видео)

Арсенал не срещна особени трудности срещу Уест Бромич и спечели с 2:0 домакинството си на "дроздовете" от 6-ия кръг на Премиър лийг. Александре Лаказет отбеляза и двете попадения за лондончани. Той откри резултата в 20-ата минута, а в 67-ата от дузпа удвои преднината на тима си. По този начин френският нападател се разписа във всеки от първите си три домакински мача в първенството - нещо, което не е правил никой друг футболист в ерата на Висшата лига. Гостите имаха шанс да поведат в началото, но гредата помогна на Петер Чех. След това Арсенал доминираше, а мениджърът на Уест Бромич Тони Пулис загуби и 11-ата си визита на тима от Северен Лондон. За наставника на Уест Бромич това бе юбилеен мач номер 100 в елитната дивизия.Арсенал показа прогрес в играта си в защита и не допусна попадение в предишните два шампионатни мача (3:0 с Борнемут и 0:0 с Челси). Успех днес щеше да изкачи тима на 7-о място в класирането, но само на точка от 4-ия Тотнъм. Уест Бромич пристигна в Лондон след три поредни двубоя без победа и с едва 4 отбелязани гола.Преди началото на на мача всички погледи бяха насочени към Гарет Бари. 36-годишният халф на "дроздовете" излезе като титуляр в своя 633-и мач в елита, с което подобри рекорда на легендата на Манчестър Юнайтед за най-много участия във Висшата лига. Бари действаше в средата на терена, заедно с Джейк Ливърмор и Гжегож Криховяк, а мениджърът Тони Пулис избра схема с петима бранители, за да неутрализира офанзивната мощ на Арсенал.
Неговият колега Арсен Венгер направи две промени в своя състав в сравнение с дербито с Челси. Сред титулярите започнаха Алексис Санчес и Мохамед Елнени, а възстановеният от контузия Месут Йозил бе на пейката. Уест Бромич заслужаваше да поведе в 9-ата минута, когато Джей Родригес влезе в наказателното поле и финтира Шкодран Мустафи, който го фаулира. Реферът Боби Мадли не посочи бялата точка, а самият Родригес предпочете да се изправи и да продължи да играе, вместо да чака реакцията на рефера. Нападателят веднага стреля, но Петер Чех докосна топката и тя срещна гредата. Арсенал отвърна с пропуск с глава на Аарън Рамзи. В 18-ата минута Алексис Санчес изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, топката се отби от напречната греда, но при добавката Лаказет откри от няколко метра. В 25-ата Джони Еванс спря устремилия се към вратата Санчес, а после и Рамзи се размина с гола. Уест Бромич игра доста открито до почивката и в 38-ата минута като по чудо не изравни. Криховяк подаде на Джей Родригес, който елегантно прехвърли Чех, но Начо Монреал успя да избие от самата голлиния. В самия край на полувремето Джей Родригес още веднъж имаше възможност да се разпише, но я пропиля. Втората част стартира с натиск на Арсенал, но головите положения не бяха много. Така се стигна до 66-ата минута, когато Рамзи навлезе в наказателното поле и беше изблъскан с рамо от Алан Ниом. Реферът Мадли реши, че това е дузпа и не обърна внимание на протестите на гостите. Лаказет прояви хладнокръвие и реализира 4-ия си гол за сезона. В 71-ата минута французинът се размина с хетррика, а в края беше заменен от своя сънародник Оливие Жиру. Гранит Джака и Ектор Белерин пропуснаха от удобни позиции, но и това 2:0 бе напълно достатъчно за "топчиите", които се доближиха на 6 точки от водачите манчестър Сити и Манчестър Юнайтед. МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА