Уолкот блесна, но това беше вечерта на Жиру (видео)

Арсенал постигна лесна победа с 4:2 при гостуването си на БАТЕ (Борисов) във втория си мач от Група “Н” на Лига Европа и още сега си пролича, че няма да има проблеми с продължаването напред към фазата на елиминациите, тъй като е лидер с 6 точки. Отличен мач изнесе Тио Уолкот, който вкара първите две попадения, а удари и греда. Вечерта обаче ще се запомни със юбилейния гол №100 на сметката на Оливиер Жиру с екипа на лондончани във всички турнири. Роб Холдинг също се разписа за Арсенал на “Борисов Арена”, като и той уцели страничния стълб.

В другия двубой от групата Цървена звезда надви Кьолн с 1:0 като гост. Така с голям интерес вече се очаква сблъсъкът между Звезда и Арсенал в Белград на 19 октомври, като със сигурност по трибуните ще има и много българи.
В стартовия състав на Арсен Венгер имаше трима футболисти от втория тим - Райс Нелсън (17 г.), Ейнсли Майтланд-Нилс (20 г.) и Джо Уилок (18 г.). Сред резервите пък бяха петима на по 18 години, като нито един от тези на пейката не е сред известните. Оливие Жиру и Тио Уолкот действаха в предни позиции.
Ветеранът и капитан на БАТЕ Витали Родионов пък поведе нападението на отбора от Беларус.
“Топчиите” заиграха с лекота още от първата минута и набързо стана ясно кой ще спечели тази вечер. В 8-ата минута Уолкот стреля в гредата, загатвайки, че този път ще бъде сред най-добрите на терена.
Секунди по-късно вече нямаше какво да го спре и топката се оплете в мрежата на Денис Шчербитски.
Атаките продължиха да са пред вратата на белорусите и грешка на въпросния Шчербитски доведе до удвояването на преднината. В 22-ата минута вратарят сгреши с подаване и насочи кълбото в краката на Уолкот, който направи 2:0.
Докато футболистите на БАТЕ се осъзнаят, Роб Холдинг покачи на 3:0.
Лудата вечер на “Борисов Арена” продължи, като дойде време за малко радост и на местните привърженици. Донесе я Мирко Иванич с красиво засичане в 28-ата минута, на което Давид Оспина не успя да реагира - 1:3.
До края на полувремето Холдинг също удари страничния стълб на вратата на БАТЕ.
Ако домакините са имали някакви надежди за нещо повече от загуба, то те се изпариха в самото началото на втората част. В 49-ата минута реферът даде дузпа за Арсенал за задържане на Шкодран Мустафи и Жиру беше точен от бялата точка. Така той фиксира своя гол №100 за клуба.
Логично след това настъпи известно затишие в интересните моменти, за да дойде 67-ата минута, когато стадионът отново стана на крака, за да поздрави Михаил Гордейчук за попадението му за 2:4.
Изненадващо като че ли интригата се завърна, защото след още четири минути само късметът спаси Арсенал от трети гол, тъй като играч в жълто шутира в аут от около 12-13 метра. Домакините вече атакуваха с всички сили, докато англичаните все едно спряха да играят.
До изненада обаче не беше писано да се стигне и в крайна сметка експериментът на Венгер с този състав издържа теста.
В в следващия си мач в неделя Арсенал приема Брайтън в Премиършип, след което идва ред на паузата заради двубоите на националните тимове.

БАТЕ - АРСЕНАЛ 2:4

0:1 Уолкот (9)
0:2 Уолкот (22)
0:3 Холдинг (25)
1:3 Иванич (28)
1:4 Жиру (49-дузпа)
2:4 Гордейчук (67)