Сане измъкна Ман Сити срещу УБА за Купата на Лигата

Отборът на Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 в гостуването си на Уест Бромич от 3-ия кръг на Купата на Лигата в Англия. Героят за “гражданите” пък бе Льорой Сане, който реализира и двата гола за своя тим. Той откри резултата още в 3-ата минута, но домакините изравниха чрез Клаудио Якоб в 72-ата. Отново Сане в 77-ата минута обаче изведе гостите напред, които в края на мача бяха подложени на сериозен натиск, но и късметът бе на тяхна страна, след като в добавеното време удар на Хал Робсън-Кану се отби от гредата.

Мачът започна отлично за Манчестър Сити. Още в 3-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, където Илкай Гюндоган стреля, ударът му бе спасен, но Льорой Сане отблизо довкара за 0:1.

Гостите продължиха да са по-добрият тим до края на полувремето и в 19-ата минута удар на Еляким Мангала бе спасен. След това в 26-ата минута Габриел Жезус стреля покрай вратата, а в 45-ата минута Рахим Стърлинг опита техничен удар, който с мъка бе отразен от Бен Фостър.

Уест Бромич започна по-добре втората част на двубоя. Още в 46-ата минута Джей Родригес отправи удар към вратата на Клаудио Браво, но пропусна целта.

Домакините имаха нов страхотен шанс в 69-ата минута. Хал Робсън-Кану се освободи в наказателното поле и подаде към Джеймс Морисън, който отблизо направи непростим пропуск. В 72-ата минута “торбаланите” все пак стигнаха до изравняване на резултата. Тогава след центриране от корнер Клаудио Якоб отблизо засече топката във вратата за 1:1.

В следващите минути Уест Бромич бе на косъм да направи пълен обрат. Първо Робсън-Кану получи центриране по земя, но от точката на дузпата стреля покрай вратата. След това изстрел с глава на Морисън бе спасен с вещина от Клаудио Браво.

Вместо домакините да поведат, се случи точно обратното. В 77-ата минута “гражданите” организираха контраатака, Сане напредна отдясно, финтира прекия си пазач и с удар в далечния ъгъл вкара за 1:2.

Все пак домакините не се отказаха и 80-ата минута Браво отново бе последна преграда след изстрел с глава отблизо на Морисън. В 89-ата минута Робсън-Кану пропусна нова възможност за изравняване на резултата, а в добавеното време и гредата помогна на гостите след удар отново на Робсън-Кану.

В крайна сметка Манчестър Сити оцеля и продължава напред в турнира, като вече чака следващия си съперник.