Ливърпул завърши подготовката с победа

Ливърпул победи Атлетик Билбао в последната си контролна среща преди новия сезон. Мърсисайдци спечелиха с 3:1 в двубоя, който се игра в Дъблин. Роберто Фирмино откри резултата от дузпа в 21-ата минута, но след половин час игра Иняки Уилямс изравни. Влезлият на почивката Бен Уудбърн донесе успеха на “червените” с красив удар в 59-ата минута.Юрген Клоп имаше доста проблеми преди срещата. Филипе Коутиньо остана извън групата поради болки в гърба, а капитанът Джордан Хендерсън не пътува за Ирландия поради заболяване. Адам Лалана е с тежка контузия и няма да играе повече от два месеца, а Даниел Стъридж също пропусна контролата. Германският наставник заложи на Алберто Морено като ляв бек през първата част и на новото попълнение Андрю Робъртсън през второто. Поради проблемите в центъра на терена там игра Джеймс Милнър и той може да се върне на тази позиция и през новия сезон, ако Морено остане в тима. Ливърпул започна активно и Дивок Ориги на два пъти пропусна да се разпише. Темпото обаче бе ниско и двата отбора не показаха пълните си възможности. Мърсисайдци все пак имаха превес и в 21-ата минута поведоха с гол на Фирмино от дузпа, която бразилецът си спечели. След половин час игра Атлетик изравни, като вина за попадението имаше Деян Ловрен, който не се ориентира и позволи на Иняки Уилямс да получи топката преди да я прати в мрежата. “Червените” имаха положения да поведат преди почивката, но Груич и Морено не успяха да се разпишат.За началото на второто полувреме Клоп извади почти изцяло променен състав, като само вратарят Миньоле остана от тима от началото на двубоя. Билбао започна по-добре и имаше преимущество във владеенето на топката известен период, но без особено да застраши вратата на съперника. В 59-ата минута 17-годишният талант Бен Уудбърн изведе Ливърпул напред. Соланке проби по лявото крило и върна към Уудбърн, който с красив удар от границата на наказателното поле преодоля Кепа.Темпото още повече спадна, но това не попречи на мърсисайдци да стигнат до трето попадение. Десет минути преди края Соланке направи резултата 3:1. Централният защитник Клаван навлезе в половината на испанците и с прецизно центриране намери английския нападател, който с глава прати топката в мрежата.МИНУТА ПО МИНУТА