Ливърпул завърши подготовката с победа

Ливърпул победи Атлетик Билбао в последната си контролна среща преди новия сезон. Мърсисайдци спечелиха с 3:1 в двубоя, който се игра в Дъблин. Роберто Фирмино откри резултата от дузпа в 21-ата минута, но след половин час игра Иняки Уилямс изравни. Влезлият на почивката Бен Уудбърн донесе успеха на “червените” с красив удар в 59-ата минута.

Юрген Клоп имаше доста проблеми преди срещата. Филипе Коутиньо остана извън групата поради болки в гърба, а капитанът Джордан Хендерсън не пътува за Ирландия поради заболяване. Адам Лалана е с тежка контузия и няма да играе повече от два месеца, а Даниел Стъридж също пропусна контролата.

Германският наставник заложи на Алберто Морено като ляв бек през първата част и на новото попълнение Андрю Робъртсън през второто. Поради проблемите в центъра на терена там игра Джеймс Милнър и той може да се върне на тази позиция и през новия сезон, ако Морено остане в тима.

Ливърпул започна активно и Дивок Ориги на два пъти пропусна да се разпише. Темпото обаче бе ниско и двата отбора не показаха пълните си възможности. Мърсисайдци все пак имаха превес и в 21-ата минута поведоха с гол на Фирмино от дузпа, която бразилецът си спечели. След половин час игра Атлетик изравни, като вина за попадението имаше Деян Ловрен, който не се ориентира и позволи на Иняки Уилямс да получи топката преди да я прати в мрежата. “Червените” имаха положения да поведат преди почивката, но Груич и Морено не успяха да се разпишат.

За началото на второто полувреме Клоп извади почти изцяло променен състав, като само вратарят Миньоле остана от тима от началото на двубоя. Билбао започна по-добре и имаше преимущество във владеенето на топката известен период, но без особено да застраши вратата на съперника. В 59-ата минута 17-годишният талант Бен Уудбърн изведе Ливърпул напред. Соланке проби по лявото крило и върна към Уудбърн, който с красив удар от границата на наказателното поле преодоля Кепа.

Темпото още повече спадна, но това не попречи на мърсисайдци да стигнат до трето попадение. Десет минути преди края Соланке направи резултата 3:1. Централният защитник Клаван навлезе в половината на испанците и с прецизно центриране намери английския нападател, който с глава прати топката в мрежата.