Сърбия даде само гейм на Италия на финалите на Световното Гран При (видео)

Олимпийският волейболен вицешампион за жени Сърбия записа втора победа на финалите на Световното Гран При в китайския град Нанджин. Момичетата на селекционера Зоран Терзич надиграха Италия с 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 27:25) в последния мач от Група К1 на финалния турнир, игран тази сутрин пред близо 2000 зрители в залата на олимпийския център в Нанджин.Срещата бе без особено значение и за двата тима, тъй като си бяха осигурили предсрочно класиране за полуфиналите на турнира. Сърбия стана победител в групата с 2 победи от 2 мача и 5 точки и на полуфиналите ще играе срещу втория от Група J1, който ще стане ясен след края на последния двубой в нея между домакините - олимпийския шампион Китай, и Холандия по-късно този следобед. "Скуадра адзура" пък завърши втора с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, като ще спори срещу победителя от другата група. Полуфиналните срещи са утре (5 август) от 10,00 и 15,00 часа българско време и ще бъдат давани пряко по Mtel Sport 2.Сръбските волейболистки напълно доминираха в първите два гейма, които взеха категорично след 25:18 и 25:19. В третата част се усети отпускане в олимпийските вицешампионки и Италия намали изоставането си след 25:16. В четвъртия гейм италианките дръпнаха, но постепенно сръбската "репрезентация" се върна в играта и изравни при 22:22. Двата тима продължиха да се борят за всяка топка и точка, но блокада на Тияна Бошкович сложи край на мача - 27:25 и 3:1 за Сърбия.

Именно Тияна Бошкович стана най-полезна за сръбския тим с 16 точки (2 блока и 52% ефективност в атака), а влязлата като резерва Ана Биелица добави още 12 точки (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. За италианките опитната Индре Сорокайте, която игра на мястото на новата звезда Паола Егону, реализира 22 точки (1 блок, 2 аса и 51% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.

СЪРБИЯ - ИТАЛИЯ 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 27:25)