Нойер изигра първия си мач от 8 месеца насам

Осем месеца след операцията си Мануел Нойер се завърна в игра. Капитанът на Германия пази 30 минути в контролата срещу младежката формация на Бундестима до 20 г. Двубоят, който е част от подготовката на световните шампиони за предстоящия Мондиал, се състоя на базата на “маншафта” в Южен Тирол и беше в две полувремена от по половин час. Титуляр беше Марк-Андре тер Стеген, а Нойер беше на вратата през втората част, като не допусна гол. Футболистите на Йоахим Льов се наложиха със 7:1 след голове на Льорой Сане (два), Юлиан Брант, Леон Горетцка, Йошуа Кимих, Нилс Петерсен и Марио Гомес.

За утре е насрочен още един такъв двубой срещу същия съперник. След това в събота идва ред за нормална контрола срещу Австрия, след която ще бъде взето решение дали Нойер ще пътува за Русия, или ще отпадне от групата.