Шамар за световния шампион при завръщането на Нойер (видео)

Световният шампион Германия разочарова с представянето си в контролата срещу Австрия и заслужено загуби с 1:2. Месут Йозил откри резултата в полза на Бундестима преди почивката, а през второто полувреме Мартин Хинтерегер и Алесандро Шьопф донесоха успеха на домакините, които само преди няколко дни надвиха и домакина на Мондиал 2018 Русия.

Срещата в Клагенфурт започна с близо два часа закъснение заради проливния дъжд, който наводни терена. Мануел Нойер се завърна на вратата на Германия след 8-месечно отсъствие заради контузия, а дебют с екипа на Маншафта направи нападателят на Фрайбург Нилс Петерсен.

Йоахим Льов заложи на предпочитаната от него схема 4-2-3-1, с Петерсен на върха на атаката и Йозил, Юлиан Брант и Льорой Сане зад него. Двамата вътрешни полузащитници бяха Сами Кедира и Илкай Гюндоган, а отбраната бе в състав Йошуа Кимих, Антонио Рюдигер, Никлас Зюле и Йонас Хектор.

Австрийците започнаха с доста футболисти, подвизаващи се в Бундеслигата. Селекционерът Франко Фода не се притесни да започне с трима нападатели срещу именития съперник. На Марко Арнаутович помагаха Шопф и Петер Зули, а в средата на терена най-много работа свършиха Дейвид Алаба и Юлиан Баумгартлингер.

В 11-ата минута вратарят на Австрия Йорг Зибенхандъл подари топката на Йозил, който веднага напредна и с прецизен удар в далечния ъгъл даде преднина на гостите. След това обаче стражът на Щурм (Грац) имаше доста добри изяви. Той се справи по чудесен начин с изстрел на Брант в средата на полувремето, а Нойер демонстрира класата си след опасен шут на Флориан Грилич.

Втората част започна с натиск на Австрия и резултатът не закъсня. Алаба центрира от корнер и оставеният непокрит Хинтерегер от малък ъгъл простреля Нойер за 1:1. Малко по-късно вратарят на Бундестима попрези на Арнаутович да се разпише, но това стори Шьопф в 69-ата минута след асистенция на дясното крило Щефан Лайнер.

Льов предприе доста смени в заключителната част на мача, но резервите не можаха да помогнат на тима да избегне поражението.Последната проверка на германците преди световните финали е в петък срещу Саудитска Арабия.

На австрийците, които вече са в серия от 7 поредни победи, предстои престижна контрола с Бразилия.

АВСТРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:1 (0:1)
0:1 М. Йозил (11)
1:1 М. Хинтерегер (53)
2:1 А. Шопф (69)