Йоканович и Фулъм с крачка по-близо до Премиър лийг

Отборът на Фулъм вече е с една крачка по-близо до завъщането си в Премиър лийг. Воденият от Славиша Йоканович тим спечели с 2:0 реванша от 1/2-финалния плейоф срещу Дарби Каунти и с общ резултат 2:1 от двата мача се класира за финала. Домакините на “Крейвън Котидж” излязоха пределно мобилизирани и можеха да спечелят и по-убедително. Все пак те направиха необходимото и постигнаха толкова ценния успех с голове на Райън Сесеньон в 47-ата и Денис Одой в 66-ата минута.Първото полувреме премина при тотална доминация на домакините, които пропунснаха няколко добри положения, а най-фрапантен бе пропускът на Александър Митрович в последната минута на частта, който отблизо с глава прати топката в тялото на вратаря.В началото на втората част логичното се случи и Фулъм стигна до откирване на резултата. При едно центриране отляво Йохансен свали с гърди за Райън Сесеньон, който отблизо отбеляза за 1:0.В 66-ата минута домакините стигнаха и до толкова нужното им второ попадение. Тогава след центриране от корнер Денис Одой се извиси и с глава прати топката неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0.Едва тогава гостите се активизираха и в 70-ата минута бяха близо да се върнат в мача след изстрел на Анди Вайман, преминал над напречната греда.В 75-ата минута пък Абубакар Камара се откъсна зад защитата и падна пред наказателното поле след сблъсък с излезлия напред вратар Скот Карсън. Съдията обаче правилно видя ситуацията и вместо червен картон за стража, показа жълт за симулация на нападателя на Фулъм.До края Дарби Каунти опита да потърси попадение, което щеше да класира тима напред, но такова не падна и Фулъм празнуваше след последния съдийски сигнал.Така лондончани се класираха за втората фаза на плейофите за влизане в елита. На финала те ще срещнат победителя от сблъсъка между Мидълзбро и Астън Вила.МИНУТА ПО МИНУТА