Българският Университатя се отказа от битката за титлата след голово шоу

Отборът на Университатя (Крайова) се добра само до равенство 3:3 в домакинството си на Виторул от 7-ия кръг на шампионския плейоф в Румъния. В състава на домакините като титуляри започнаха Ради Димитров и Христо Златински и записаха пълни 90 минути. Апостол Попов пък се появи в игра в 79-ата минута като смяна. Това равенство на практика сложи край на надеждите на Университатя да се пребори за титлата този сезон.Иначе срещата бе като истинско влакче на ужасите с постоянна размяна на водачеството в резултата. Гостите поведоха чрез Чикаладу в 14-ата минута, но до края на полувремето домакините направиха пълен обрат до 2:1 с точни изстрели на Митрица в 23-ата и Балуца в 45-ата минута.В началото на второто полувреме обаче Виторул наниза два бързи гола чрез Ганеа в 46-ата и 55-ата минута и докара нещата до 2:3.В 57-ата минута отново Балуца бе точен за домакините и така оформи крайното 3:3.След това реми Университатя събра актив от 35 точки и остава на 3-ото място в класирането, като изостава на 7 пункта зад водача ФКСБ и има мач повече в актива си. Виторул пък се намира на 4-ото място с 31 точки.