Царско село отново дръпна в класирането след грандиозна издънка на Ботев (всички резултати във Втора лига)

Отборът на Царско село отново дръпна в класирането във Втора професионална лига. Играчите на Веселин Великов постигнаха успех с 3:1 над Оборище в среща от 25-ия кръг. Тимът на Ботев (Враца) заличи доброто си представяне срещу "царете", след като днес загуби като домакин на Созопол. Този резултат е добра новина и за Локомотив (София). "Железничарите" победиха с 2:1 ОФК Поморие. Съставът на Младен Додич вече е на второ място във временното класиране с три точки по-малко от Царско село, който е лидер в таблицата.Друг от претендентите за челните места Монтана надигра с 1:0 Локомотив (Горна Оряховица). В герой за тима се превърна Атанас Илиев, който заби единственото попадение. В първите мачове от кръга Черноморец (Балчик) записа лесен успех с 4:0 над Струмска слава, а в морското дерби Несебър спечели три точки срещу изпадналия вече Нефтохимик. Втора професионална лига, XXV кръг:18 април, сряда, 17:00 часаЧерноморец (Балчик) - Струмска слава 4:01:0 Мирчев (8)2:0 Мирчев (12)3:0 Попов (33)4:0 Мирчев (58)Нефтохимик - Несебър 0:10:1 Aпостолов (19)19 април, четвъртък, 17:00 часаЛокомотив (София) - Поморие 2:10:1 Расим (2)1:1 Виячки (38)2:1 Димитров (56)Марица (Пловдив) - Литекс 0:10:1 Тодоров (78)Оборище - Царско село 1:30:1 Коруджиев (7)1:1 Наплатанов (9)1:2 Диков (45)1:3 Диков (57)Ботев (Враца) - Созопол 0:10:1 Григоров (41 авт.)Лудогорец 2 - Ботев (Гълъбово) 2:11:0 Керчев (50)2:0 Янков (73)2:1 Кирилов (78) 19 април, четвъртък, 18:30 часаМонтана - Локомотив (Горна Оряховица) 1:01:0 Илиев (6)Временното класиране във Втора лига вижте тук!