Славия поглежда към Европа (снимки+видео)

Отборът на Славия победи с 2:1 Витоша (Бистрица) в мач от четвъртия кръг на Група “А” на втората осмица на Първа лига. Днес “белите” се класираха със сигурност за плейофите за борба за евроместа. Това се случи по-рано през деня, след като Черно море победи Пирин, но по-късно тимът от Овча Купел също си свърши работата, взимайки успех в покрайнините на София. Ивайло Димитров и Галин Иванов бяха точни за Славия, а за Витоша се разписа Орлин Старокин.Домакините днес нямаха никакви кадрови проблеми и треньорът Костадин Ангелов можеше да разчита на всичко най-добро. Лаптопа заложи на Николай Георгиев на вратата. Пред него действаха Радко Мутафчийски, Георги Ангелов и Орлин Старокин, а по бековете - Тодор Гочев и Румен Гьонов. В халфовата линия бяха Петко Цанков, Лъчезар Котев и Ивайло Лазаров, а в предни позици действаха Даниел Пеев и Стефан Христов.@@@В същото време в Славия липсваха трима контузени. Това бяха Емил Мартинов, Сашо Александров и Милчо Ангелов. В тяхно отсъствие треньорът Златомир Загорчич пусна в игра Петков на вратата и пред него в защита Костадин Велков, Христов, Стефан Велков и Омар Абуд. Карабельов и Велев бяха двойката опорни халфове, а пред тях действаше Минчев. Иванов и Димитров бяха по крилата, а Чунчуков на върха на атаката.@@@В началото на мача домакините имаха претенции за дузпа, след като при едно центриране топката се отби в ръката на Стефан Велков, но съдията не посочи бялата точка. Резултатът бе открит от гостите още в 11-ата минута. Иванов намери  Димитров на чиста позиция и нападателят реализира с прецизен удар. Повторенията обаче показаха, че играчът на "белите" бе в положение на засада. До края на първата част домакините имаха една ситуация да изравнят, но Петков спаси удар на Христов.В началото на втората част "белите" удвоиха преднината си. Галин Иванов получи топката на чиста позиция в наказателното поле. Опитът му за пас към Димитров бе пресечен от Георги Ангелов, което обаче се превърна в двойно подаване за халфа на Славия, който без проблеми откри на опразнената врата. @@@Постепенно гостите приеха играта в своята половина и се стремяха да действат опасно на контраатаки. Домакините пък рядко стигаха до опасности пред Петков. Все пак в 84-ата минута те оползотвориха единствената си ситуация за гол в последните минути и намалиха. Лазаров центрира към наказателното поле, където Старокин бе оставен непокрит и без да се бави прати топката във вратата.По този начин Славия записа втора поредна победа и все още няма поражение от началото на втората част от шампионата. В четирите си мача от втората осмица “белите” записаха две равенства и два успеха. В момента играчите на Загорчич са лидери в Група “А” с 40 точки - на две от втория Черно море. Двата тима ще се борят със Септември и Локомотив (София) за място на плейофа за Европа. Витоша от своя страна остава твърдно на дъното с едва девет точки и вече се готви за баражите за спасение.Първа професионална лига, група “А”:ВИТОША (БИСТРИЦА) - СЛАВИЯ 1:20:1 Димитров (11)0:2 Иванов (54)1:2 Старокин (84)Състави: ВИТОША: Георгиев, Гьонов, Мутафчийски, Ангелов, Гочев, Старокин, Котев, Пеев, Цанков, Лазаров, Христов,СЛАВИЯ: Петков, К. Велков, Христов, С. Велков, Абуд, Велев, Карабельов, Иванов, Минчев, Димитров, ЧунчуковСтадион: “Витоша”, БистрицаСъдия: Неделчо ГаджаловФОТОГАЛЕРИЯКЛАСИРАНЕВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ВИТОШАВСИЧКИ МАЧОВЕ НА СЛАВИЯМИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧА