Славия поглежда към Европа (снимки+видео)

Отборът на Славия победи с 2:1 Витоша (Бистрица) в мач от четвъртия кръг на Група “А” на втората осмица на Първа лига. Днес “белите” се класираха със сигурност за плейофите за борба за евроместа. Това се случи по-рано през деня, след като Черно море победи Пирин, но по-късно тимът от Овча Купел също си свърши работата, взимайки успех в покрайнините на София. Ивайло Димитров и Галин Иванов бяха точни за Славия, а за Витоша се разписа Орлин Старокин.

Домакините днес нямаха никакви кадрови проблеми и треньорът Костадин Ангелов можеше да разчита на всичко най-добро. Лаптопа заложи на Николай Георгиев на вратата. Пред него действаха Радко Мутафчийски, Георги Ангелов и Орлин Старокин, а по бековете - Тодор Гочев и Румен Гьонов. В халфовата линия бяха Петко Цанков, Лъчезар Котев и Ивайло Лазаров, а в предни позици действаха Даниел Пеев и Стефан Христов.

Витоша Бистрица - Славия@@@

В същото време в Славия липсваха трима контузени. Това бяха Емил Мартинов, Сашо Александров и Милчо Ангелов. В тяхно отсъствие треньорът Златомир Загорчич пусна в игра Петков на вратата и пред него в защита Костадин Велков, Христов, Стефан Велков и Омар Абуд. Карабельов и Велев бяха двойката опорни халфове, а пред тях действаше Минчев. Иванов и Димитров бяха по крилата, а Чунчуков на върха на атаката.

В началото на мача домакините имаха претенции за дузпа, след като при едно центриране топката се отби в ръката на Стефан Велков, но съдията не посочи бялата точка. Резултатът бе открит от гостите още в 11-ата минута. Иванов намери  Димитров на чиста позиция и нападателят реализира с прецизен удар. Повторенията обаче показаха, че играчът на "белите" бе в положение на засада. До края на първата част домакините имаха една ситуация да изравнят, но Петков спаси удар на Христов.

В началото на втората част "белите" удвоиха преднината си. Галин Иванов получи топката на чиста позиция в наказателното поле. Опитът му за пас към Димитров бе пресечен от Георги Ангелов, което обаче се превърна в двойно подаване за халфа на Славия, който без проблеми откри на опразнената врата.

Постепенно гостите приеха играта в своята половина и се стремяха да действат опасно на контраатаки. Домакините пък рядко стигаха до опасности пред Петков. Все пак в 84-ата минута те оползотвориха единствената си ситуация за гол в последните минути и намалиха. Лазаров центрира към наказателното поле, където Старокин бе оставен непокрит и без да се бави прати топката във вратата.

По този начин Славия записа втора поредна победа и все още няма поражение от началото на втората част от шампионата. В четирите си мача от втората осмица “белите” записаха две равенства и два успеха. В момента играчите на Загорчич са лидери в Група “А” с 40 точки - на две от втория Черно море. Двата тима ще се борят със Септември и Локомотив (София) за място на плейофа за Европа. Витоша от своя страна остава твърдно на дъното с едва девет точки и вече се готви за баражите за спасение.