Алавес пак не си губи времето с излишни шутове

Алавес почти сигурно си гарантира оставането в Ла Лига след втора поредна победа. Днес отборът надви Ейбар с 1:0 като гост в баското дерби и шест кръга преди края продължава да бъде на 12 точки от първия тим под чертата, което му гарантира спокойно доиграване на сезона. Джон Гуидети беше точен още в 5-ата минута.Футболистите на Алавес имаха и доста късмет, защото головият изстрел остана единственият им в очертанията на вратата за всичките 90 минути. Отделно те имаха само още един по посока на съперниковия страж. По същия начин в миналия кръг Алавес вкара две попадения на Хетафе със само два изстрела.В същото време Ейбар хвърли много усилия, стигна до няколко положения, но не успя да вкара нито едно от тях.

Днешните домакини вече нямат победа от шест кръга насам, с което започват да развалят добрите впечатления, които оставиха след далеч по-успешните си игри по-рано през кампанията.