Жирона се върна на победния път (видео)

Отборът на Жирона се върна на победния път в Примера дивисион. Тази вечер каталунците победиха с 2:1 Алавес в гостуването си от 33-ия кръг. Преди това възпитаниците на Пабло Мачин бяха в серия от 4 мача без успех, на която бе сложен край.

Първият гол падна в 59-ата минута по малко куриозен начин. Алейкс Гарсия центрира от фаул от около 30 метра, никой не успя да играе с топката, която обаче изненада вратаря и се спря в мрежата зад него за 0:1.

В 86-ата минута гостите получиха дузпа за удар с лакът на Родриго Ели срещу съперников играч в наказателното поле, а Кристиан Стуани реализира от бялата точка за 0:2.

В последната минута на редовното време Алавес успя да върне едно попадение. Една лошо изчистена топка попадна право на крака на Томас Пина, който от воле я прати във вратата. Това обаче се оказа само почетно попадение.

Така Жирона събра актив от 47 точки и все още остава в битката за участие в Лига Европа, като се намира на 8-ото място, на 4 точки от 6-ия Виляреал. Алавес пък остава на 15-ото място с 38 точки.