Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Дори 9-минутно продължение не спря устрема на Хетафе към ЛЕ (видео)

Бойкият тим на Хетафе записа трета поредна победа в Ла Лига и уверено крачи към участие в Лига Европа. Днес отборът от мадридското предградие надви Ейбар с 1:0 като гост и четири кръга преди края вече е на седма позиция - само на три точки от шестия Виляреал. Ако тази вечер Барселона спечели Купата на Испания, то и седмото място ще праща в Европа.

Възпитаниците на Пепе Бордалас се възползваха от гола на Матиас Оливера в 23-ата минута, реализиран с глава центриране отдясно. Това беше първо попадение за уругваеца за клуба в елита и идва в дебюта му като титуляр в Примера.

През по-голямата част от срещата футболистите на Ейбар доминираха, но пък не успяха да реализират нито веднъж, а имаха няколко добри възможности за това. Дори в края съдията даде 9-минутно продължение, като и включването на вратаря Марко Дмитрович в последната атака не донесе желаната точка.

Ейбар е на 12-а позиция и не играе за нищо.