Мишо Александров се завърна сред титулярите, Дзюба носи точка на Арсенал (видео)

Националът Михаил Александров за пръв път от началото на втория полусезон започна като титуляр за Арсенал (Тула), а отборът му направи зрелищно равенство 2:2 срещу Ростов. По този начин "артилеристите" продължават без загуба през пролетта и вече са на престижното 6-о място в класирането. И днес големият герой за тима на Миодраг Божович беше Артьом Дзюба. Взетият под наем от Зенит таран отбеляза и двата гола за Арсенал и вече има общо 3 в два мача, като даде сериозна заявка за завръщане в националния отбор.Ростов открадна точка от Зенит в предишния кръг, а днес поведе още в 8-ата минута след пробив на исландеца Бьорн Сигурдсон и гол на Алексей Ионов отблизо. При попадението останаха сериозни съмнения за засада на Тимофей Калачов. Отговорът на домакините дойде в 14-ата минута, когато Еванс Кангва намери перфектно Дзюба и той опъна мрежата.Ионов вкара втория си гол в мача в 31-ата минута. Халфът бе на точното място след намеса на Михаил Левашов и не сбърка. В началото на второто полувреме стражът на Арсенал изби в корнер далечен удар на Калачов, а малко по-късно Дзюба се възползва от грешка в защитата на гостите и оформи крайното 2:2 - резултат, при който двата тима завършиха и през есента в Ростов на Дон.Александров игра до 81-ата минута, когато бе заменен от Федерико Расич. Арсенал може да продължи успешната си серия и при гостуването си на Динамо (Москва) след седмица, а Ростов, който е на 10-о място в класирането, предстои да посрещне ЦСКА (Москва).МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА